Zadbajmy o czysty klimat

Dbanie o środowisko i czysty klimat jest obowiązkiem każdego człowieka. O tym są przekonani uczniowie klasy integracyjnej VI b, którzy na lekcjach wychowawczych rozmawiali na ten temat, dyskutowali, wymieniali swoje poglądy. Uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, prezentacje dotyczące klimatu. Wskazywali, w jaki sposób można przyczynić się do zahamowania negatywnych skutków zmian klimatycznych. Podsumowaniem tych działań było wykonanie przez uczniów prac plastycznych pod hasłem: „Zadbajmy o czysty klimat”. Do tej pracy włączył się także uczeń z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym, który wykonał wspaniałą ilustrację. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoje prace, które zostały wyeksponowane w formie gazetki ściennej.