Grafika z poradami dla rodziców. Znajduje się na niej hasło przewodnie: "Nie bądź tabletowym rodzicem".

„HIGIENA CYFROWA” – warsztaty dla uczniów

18 maja 2026 r. uczniowie klas II, III oraz V brali udział w warsztatach profilaktycznych „Fonoholizm i uzależnienie od telefonów komórkowych. Psychospołeczne skutki, praktyczne sposoby rozwiązań”. Warsztaty przeprowadzone zostały przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Zakresem tematycznym warsztatów były m.in. zagadnienia: Wisły kijem nie zawrócisz – jaki stosunek powinniśmy przyjąć wobec nowych

Jasnoniebieska wizytówka, przypięta do ubrania, z napisem "Oskarżyciel" - bez hejtu - z mocą emocji.

“Sąd nad hejterem” – warsztaty profilaktyczne

W dniu 4 listopada 2025 roku w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty profilaktyczne pod tytułem „Sąd nad hejterem”, przeprowadzone w ramach projektu „Bez hejtu z mocą emocji”. Spotkanie poprowadzili Burmistrz Miasta Pionki – pan Łukasz Miśkiewicz, Wiceburmistrz Miasta Pionki – pani Magdalena Hensold-Fyda oraz pani Kinga Zawodnik – znana

Grupa dzieci siedzących na podłodze w sali gimnastycznej, zwróconych twarzą do ekranu i dwóch dorosłych prowadzących spotkanie. Jeden z nich to policjant w mundurze. Za nimi znajduje się ekran z prezentacją, na której widnieje napis o projekcie „Bezpieczna szkoła w strefie Schengen”.

„Bezpieczne zachowania, bezpieczna droga do szkoły”

16.09.2025 r. naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz Policji st. asp. Alan Karpowicz, który odbył spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z uczniami klas I-III. Tematem spotkania był „Bezpieczny marsz do szkoły”. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się pieszych na drogach w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni i

Mężczyzna i kobieta stoją przed białą tablicą z napisem „Czy hejt jest przestępstwem?”. Obok nich znajduje się biurko z laptopem i wiatrak.

„Hejt i stalking – konsekwencje i odpowiedzialność karna”

„Hejt i stalking – konsekwencje i odpowiedzialność karna” – taki temat poruszył z uczniami naszej szkoły Burmistrz Miasta Pionki, Pan Łukasz Miśkiewicz, wykorzystując swoje prawnicze doświadczenie. Uczniowie dowiedzieli się, jak odróżnić hejt od krytyki, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą stalking. Dostali informację, jak się przed nim bronić, jakie konsekwencje ponosi