XIX ZAWODY SPORTOWE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 czerwca 2026 roku na terenie Ogródka Jordanowskiego w Pionkach odbyły się XIX Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Każdy jest zwycięzcą swoich słabości”, organizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach. To wyjątkowe wydarzenie od wielu lat integruje uczestników, promuje aktywność fizyczną oraz pokazuje, że sport jest doskonałą okazją do przełamywania własnych ograniczeń.
W tegorocznych zawodach udział wzięli sportowcy placówek z powiatu radomskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły – „Piątki”, którzy z ogromnym zaangażowaniem reprezentowali naszą społeczność.
Na uczestników czekało wiele konkurencji sportowych i sprawnościowych. Zawodnicy biegali, rzucali do kosza, układali puzzle, rozwiązywali łamigłówki oraz próbowali swoich sił w trafianiu piłką do bramki. Nasi uczniowie dzielnie rywalizowali w biegu na 30 metrów, rzucie lotkami do tarczy, strzale do bramki oraz łamigłówce na spostrzegawczość.
Miło nam poinformować, że wysiłek i determinacja naszych reprezentantów przyniosły znakomite efekty – udało się stanąć na podium. Jednak najważniejsze były nie wyniki, lecz wspólna zabawa, integracja i radość płynąca z udziału w sportowym święcie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, wytrwałości i sportowego ducha. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia i już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję zawodów.

Justyna Sawicka