Wycieczka mikołajkowa 3b

Uczniowie klasy 3b odwiedzili Smart Kids Planet w Warszawie, miejsce jakiego do tej pory nie było! To pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy które wypełnia lukę między salami zabaw, a centrami nauki. W samym sercu Warszawy, na 1600 metrach kwadratowych w historycznej przestrzeni Fabryki Norblina, umieszczono 9 wyjątkowych stref mądrej zabawy. Tu świat doświadczany jest wszystkimi zmysłami, fantazja nie zna granic, a nauka jest czystą przyjemnością. Strefa Zgranej Paczki, która rozwija umiejętność współpracy i logicznego myślenia, kształtując dobre nawyki w życiu codziennym. Strefa Mądrych Zakupów, dzięki której dzieci poznają podstawy przedsiębiorczości i zdrowego żywienia świetnie się bawiąc. Strefa Odkrywaj, w której dzieci odbywają ekscytującą kosmiczną i multimedialną podróż. Fantazjuj, strefa, która dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, odkrywa przed dziećmi magiczny świat. Segreguj – strefa, dzięki której dzieci uczą się podstaw ekologii i dobrych nawyków. Strefa Twórz – w której dzieci mogą dać upust swojej kreatywnej ekspresji. Trenuj – gdzie zmierzysz się z bramkarzem w pojedynku na karne i sprawdzisz swoje umiejętności dryblingu. Dzieci bawiąc się przez trzy godziny wspólnie odkrywały świata! Kształtowały kompetencje przyszłości – takie jak współpraca, kreatywność czy posługiwanie się najnowszymi technologiami. Trenowały małą i dużą motorykę, rozwijały logiczne myślenie i uczyły się dobrych, ekologicznych nawyków. Aby poczuć świąteczny klimat dzieci wzięły udział w warsztatach mikołajkowych i wykonały piękne świąteczne skarpety. Po wspólnym obiedzie, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Pionek.

Małgorzata Chmielnicka