Spotkanie przedstawicielami Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

W dniu dzisiejszym miało miejsce ważne spotkanie dla uczniów klasy 5b i grupy nauczycieli naszej szkoły. Przybyli bowiem do nas przedstawiciele Fundacji Aktywnej Rehabilitacji z Warszawy. Celem działalności Fundacji jest zwiększenie indywidualnej i społecznej niezależności oraz poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnością ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku inwalidzkim. Te wspaniałe, uśmiechnięte osoby dowiodły nam, że ludzie z uszkodzeniem rdzenia kręgowego lub bezwładem kończyn, poruszając się na wózku, mogą prowadzić normalne życie i osiągać cele. Jest to bardzo ważne wyzwanie dla Marty, która na swojej drodze codziennie pokonuje wiele trudności. Liczymy na to, że i jej też uda się wiele osiągnąć. My będziemy starali się w tym jej pomagać i wspierać. Dlatego pilnie słuchaliśmy wszelkich wskazówek, szczególnie co do technik przenoszenia i asekuracji osób na wózku inwalidzkim.