Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

W dniach 9 i 10 stycznia 2024r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy Ia i Ib.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się , kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali w prezencie od Instytutu Książki wyprawkę czytelniczą – „Wnuczka antykwariusza” i dodatek dla rodziców „Kochasz? -Czytaj razem z dzieckiem!” oraz kolorowe zakładki. Prezent ten to realizacja Ogólnopolskiej kampanii „Mała książka- wielki człowiek” , której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.😍