Niewidzialny Wszechświat

Witajcie :). Dziś chcemy Wam zaproponować temat związany z początkiem Wszechświata, który nazwany jest również Kosmosem. Jak i kiedy powstał Wszechświat? Jedna z najbardziej popularnych teorii podaje wiek Wszechświata w przybliżeniu na około 13,8 miliarda lat. Na zdjęciu możecie go zobaczyć dzięki obrazowi, który przesłała sonda amerykańskiej agencji NASA.

Mapa mikrofalowego promieniowania tła, pokazująca obraz wczesnego Wszechświata (na podstawie danych zebranych przez sondę WMAP)

Wszechświat zbudowany jest z galaktyk, w skład których wchodzą :gwiazdy, pył i gaz międzygwiazdowy  oraz niewidoczna ciemna materia zwana czarną dziurą. 

Droga Mleczna

Planeta Ziemia, która wchodzi w skład Układu Słonecznego, jest częścią Galaktyki zwanej Drogą Mleczną.
Droga Mleczna nazywana jest też po prostu Galaktyką. Ma średnicę około 100 000 lat świetlnych i grubość około 1000 lat świetlnych. Zawiera około 400 miliardów gwiazd. Jak myślicie, czy istnieje na nich życie? Jeśli chcecie poznać różne teorie, jak powstawał Wszechświat, zobaczcie to na filmach: „Niewidzialny Wszechświat”„A co, jeśli na początku nie było Wielkiego Wybuchu?” .