NASZE SPOTKANIE Z PISARZEM…

4 kwietnia w MOK-u w Pionkach odbyło się spotkanie autorskie z panem Przemysławem Jakóbczykiem, autorem książek dla dzieci. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 4a, 5a i 6c. Mogliśmy dowiedzieć się:
  • jakie czynniki wpływają na powstanie książki: pomysł, „wena” – potem pisanie (czasem nawet kasowanie już napisanego tekstu), kto wydaje napisaną książkę, ile czasu zabiera cały proces wydawniczy – druk, dystrybucja, księgarnia;
  • jakie są ważne osoby uczestniczące w całym procesie „książkowym”: autor, korektor, redaktor, grafik, wydawca, recenzent;
  • czy pisanie książek może uzależnić;
  • na kim wzorujemy się, opisując głównego bohatera;
  • jaką wiedzę powinien posiadać pisarz, np. z przyrody, geografii, czy nawet psychologii.
Istotne okazały się też informacje, które mogą być umieszczone w książce: kod ISBN, reklamy i patronat medialny. Oczywiście był także czas na zadawanie pytań, zakup książki z autografem i wspólne zdjęcia.

Izabela Warchoł, Małgorzata Jaroszek i Anna Dąbrowska