Dzień Nauczyciela w PSP nr 5

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”
(B. Conklin)

14 października 2022 r. społeczność PSP nr 5 w Pionkach wspólnie świętowała Dzień Komisji Edukacji Narodowej, nazywany powszechnie Dniem Nauczyciela. To święto wszystkich tych, którzy tworzą szkolną społeczność: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Jest to doskonała okazja do wyrażenia podziękowań za wysiłek nauczycieli oraz pracowników szkoły, uczestniczących w dziele kształtowania szlachetnych serc i światłych umysłów swoich wychowanków.
Na naszą szkolną uroczystość przybyli zaproszeni goście, których powitała pani dyrektor Barbara Glimasińska: Burmistrz Miasta Pionki pana Robert Kowalczyk, wiceburmistrz pani Kamila Kaczorowska, kierownik Wydziału Edukacji pani Magdalena Mucha, kierownik Wydziału Usług Wspólnych pani Justyna Przerwa, ksiądz proboszcz parafii p.w. NMP Królowej Polski Mariusz Wincewicz, przedstawiciele Rady Rodziców – pani Monika Jeleń, pani Magdalena Panufnik, pani Katarzyna Wdowiak-Szczepanik.

Pani dyrektor Barbara Glimasińska podkreśliła w swoim przemówieniu, że edukacja to dobro narodowe, które w obecnej rzeczywistości wydaje się czymś oczywistym, naturalnym a jednocześnie niedocenianym. Pani dyrektor skierowała wiele ciepłych słów do nauczycieli. Podziękowała za ich kreatywność w kształtowaniu młodych umysłów, cierpliwość i wsparcie okazywane uczniom w codziennej pracy. Życzyła pedagogom, aby niełatwa misja nauczyciela, wychowawcy przynosiła w przyszłości jeszcze lepsze efekty, satysfakcję i dumę z wykonywanego zawodu.
Dzień Edukacji Narodowej to także święto pracowników administracji i obsługi, bez pracy których niemożliwe byłoby funkcjonowanie szkoły. Pani dyrektor wyraziła wdzięczność za tworzenie bezpiecznego, czystego i zadbanego miejsca pracy oraz nauki.
Organowi Prowadzącemu naszą szkołę, panu Burmistrzowi i współpracownikom, pani dyrektor dziękowała za udzielane wsparcie, tworzenie przyjaznej atmosfery, dzięki której łatwiej jest realizować codzienne zadania.
Burmistrz Miasta Pionki pan Robert Kowalczyk złożył życzenia dyrekcji, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom oraz pracownikom szkoły. Wyraził wdzięczność za trudną i odpowiedzialną pracę w niełatwych dla edukacji czasach. Zapewnił, że władze samorządowe stwarzają jak najlepsze warunki realizacji zadań oświatowych.
Słowa podziękowania dla nauczycieli i serdeczne życzenia przekazali również przedstawiciele Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród.
Nagrody Burmistrza Miasta Pionki otrzymali: pani dyrektor Barbara Glimasińska, pani wicedyrektor Beata Jaśkiewicz, pani wicedyrektor Justyna Skarbek, pan Marek Gałan, pani Ewa Januszewska, pani Katarzyna Stolarska, pani Paulina Tumidajewicz, pan Michał Warchoł, pani Ewa Zamorska.
Nagrodami Dyrektora Szkoły wyróżniono nauczycieli: panią Renatę Banaś, panią Elżbietę Bociarską, panią Annę Dąbrowską, panią Agatę Dróżdż, panią Renatę Szewczyk, panią Izabelę Warchoł, panią Katarzynę Wiśniewską-Wanot, panią Elżbietę Wojdyło.
Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali również pracownicy administracji i obsługi: pani Danuta Skwira, pani Jolanta Kuśmierzak, pani Beata Gałek, pani Jadwiga Łochowska, pani Anna Ośka, pani Urszula Strzelecka, pani Halina Suwała, pani Dorota Zawodnik, pan Mirosław Pasek, pan Waldemar Gniwek, pani Aldona Chojnacka, pani Jolanta Czerska, pani Agata Pikulska, pani Dorota Rybczyńska, pani Barbara Sulima.

Po części oficjalnej uroczystości nadszedł czas na występy uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali część artystyczną akademii zatytułowaną „Jesienno-szkolne granie”. Nie zabrakło zabawnych scenek z życia szkoły i wskazówek, jak wytropić nauczyciela w szkole. Występ uświetniły piękne recytacje, a także muzyczne życzenia wyśpiewane przez młodszych uczniów.
Nad programem artystycznym pracowały z uczniami: pani Małgorzata Jaroszek, pani Paulina Tumidajewicz oraz pani Izabela Warchoł.
Dekorację przygotowały: pani Dorota Lisowska, pani Maria Pęczek, pani Monika Dziekan.
Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

Anna Rudnikowska