„Czytaniu dziecku i z dzieckiem czyli książka moim przyjacielem”

Wielu rodziców szuka często kosztownych i czasochłonnych sposobów, by dzieci lepiej i szybciej się rozwijały. Tymczasem łatwym, bezinwestycyjnym sposobem na osiągniecie tego celu jest codzienne czytanie. Warunkiem powodzenia tej metody jest dobra wola dorosłych i ich motywacja do codziennego czytania.

Nasza szkoła włączyła się w realizację tych zadań i oprócz czytania w domu dzieci miały możliwość, żeby zaproszeni goście poczytali w szkole, bo nic tak nie rozwija inteligencji dzieci jak słuchanie bajek.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

1.Książki wpływają na rozwój wyobraźni dziecka

2.Książki edukują

3.Czytanie książek uczy empatii

4.Czytanie dziecku na głos może przyspieszać rozwój mowy

5.Książki rozwijają umiejętności komunikacyjne

6.Literatura uczy dobrego zachowania

7.Czytanie książek rozbudowuje pamięć dziecka

8.Czytanie dziecku na głos zacieśnia więź między rodzicem, a dzieckiem

Zachęcam do włączenia się do akcji: rodzinne czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Na stronie http://www.rodzinneczytanie.pl/do-czytania-dzieciom znajdą Państwo propozycje książek, które warto czytać z dziećmi.