Wyjazd na Mikołajki…? To jest to!

W środę 30 listopada 2022 r. przekonały się o tym klasy 6c, 7a, 8a, 8b oraz 8c. Wzięły bowiem udział w spektaklu teatralnym pt. „Opowieść wigilijna” wystawionym na dawnej scenie Teatru Powszechnego w Radomiu.
Utwór przedstawia historię zatwardziałego skąpca Ebenezera Scooge’a – człowieka, który nie liczył się z ludźmi i nie obchodził świąt Bożego Narodzenia.
Czy uda się go zmienić? Kto tego dokona? Czy bohater odkryje magię Świąt i odnajdzie dobro na dnie swojego zimnego jak lód serca? Na te i inne pytania otrzymaliśmy odpowiedź, obserwując aktorów w akcji.
Spektakl bardzo nam się podobał. Świetna gra aktorska, przemyślane dekoracje i ciekawe kostiumy wzbudziły uznanie widzów, nie tylko z naszej szkoły. Wzruszenie, niedowierzanie, współczucie, ale i odrobina lęku na widok duchów – wszystko to przeżywaliśmy razem z bohaterami. Nie było czasu na nudę.
Dzieło Charlesa Dickensa w wersji teatralnej to z pewnością niecodzienne wydarzenie! Polecamy wszystkim!

Klasa VIIIb odwiedziła również BLINK ESCAPE ROOM, czyli pokoje zagadek. Uczniowie trafili do pokoi pełnych angażujących opowieści – „Testament”, „Eksperyment” i „Strefa cienia”. Każdy pokój to inna historia. Tam czekało na nich niezwykłe wyzwanie – przez 75 minut należało rozwiązać serię zagadek. Wspólne rozwiązywanie zagadek bawiło i uczyło, a także rozwijało kreatywność u każdego uczestnika zabawy. To był niezwykle ciekawy i nieszablonowy sposób na spędzenie czasu ze swoimi rówieśnikami!

Klasa 7a odwiedziła także Park Trampolin JumpWorld. Arena główna, basen z gąbkami, gladiatorzy, poduszka powietrzna, tor przeszkód, strefy: Spidermena, basketu siatkówki, akrobatyki to przestrzeń do szaleństwa. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwali trenerzy, którzy przygotowali dla uczniów wiele konkurencji sprawnościowych. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody w postaci darmowych wejściówek i bonów rabatowych.

Jaroszek Małgorzata, Wójcik Barbara, Czyżewska Lidia, Banaś Wioletta