VI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

14 grudnia 2023 r. w PSP nr 5 w Pionkach odbył się VI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Po przeprowadzeniu eliminacji klasowych do etapu szkolnego zgłoszono 12 solistów i 10 zespołów. Przesłuchanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: kl. I-IV i kl. V-VIII. Komisja konkursowa w składzie: Anna Kuczmera i Paulina Tumidajewicz, miała bardzo trudne zadanie do rozstrzygnięcia, gdyż poziom konkursu rośnie z roku na rok. Uczestnicy wyszukują nowe i melodyjne pastorałki, a tradycyjne kolędy brzmiały w bardzo ciekawych aranżacjach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych prezentacji! Mamy nadzieję, że cele konkursu, jakimi są m. in. kultywowanie tradycji kolędowania, kształtowanie pozytywnych emocji w związku z działaniami muzycznymi oraz twórcza konfrontacja i integracja środowiska szkolnego – udaje się realizować. Życzymy Wam rozwijania dalszej pięknej pasji, jaką jest muzyka: śpiew i gra na instrumentach!

KLASY I-IV
I MIEJSCE – MAJA WRZEŚNIAK KL.2C, pastorałka „W drodze do stajenki”
II MIEJSCE – duet: LENA KWIATKOWSKA i JULIA MODELEWSKA, kl. 1A, pastorałka „Gore gwiazda Jezusowi”
III MIEJSCE – LEON CHMIELEWSKI KL. 1A, pastorałka „Była noc”
oraz ex aequo
III MIEJSCE – ANNA SZYMANIAK KL.IVB, kolęda „Wśród nocnej ciszy”
WYRÓŻNIENIE – ALICJA CIEŚLIK KL.3A, kolęda „Cicha noc”

KLASY V-VIII
I MIEJSCE – LENA WĄSIK KL. 6C, „Mario, czy Ty wiesz”
II MIEJSCE – tercet: MAJA WRZESIŃSKA, NADIA WRZESIŃSKA, ZUZANNA WRZESIŃSKA KL. 4C, kolęda „Gdy śliczna Panna”
III MIEJSCE – tercet: WIKTORIA BRODOWSKA, LENA SAŁEK, IGOR KARAŚ KL. 5C, „Uciekali, uciekali”
WYRÓŻNIENIE – MICHALINA BAKUŁA KL.6A, kolęda „Jezus malusieńki”
oraz ex aequo
WYRÓŻNIENIE – duet: ROKSANA KLIMKIEWICZ i AMELIA CUCH KL.6B, kolęda „Gdy śliczna Panna”
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Anna Kuczmera, Paulina Tumidajewicz