Uroczyste zakończenie roku szkolnego (klasy 5-8)

Kolejny rok nauki zakończony. Po intensywnej pracy przyszedł czas wakacyjnego wypoczynku. 23 czerwca społeczność PSP nr 5 w Pionkach pożegnała rok szkolny 2022/2023.
Wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego podkreśliło podniosły nastrój uroczystości. Pani dyrektor Barbara Glimasińska powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów. Podziękowała wszystkim za całoroczną, wytrwałą pracę. Pani dyrektor skierowała słowa uznania do rodziców, dziękując im za zaangażowanie i trud wychowywania dzieci.

Przemówienia, podziękowania i gratulacje wypełniły oficjalną część akademii.

Pani wicedyrektor Beata Jaśkiewicz przypomniała uczniom, że sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, poświęcenie i miłość do tego, co się robi. Uczniowie klas V-VII, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, otrzymali nagrody.

Wśród tegorocznych absolwentów jest wielu, którzy systematycznie i wytrwale pracowali. Zasłużyli zatem na świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Ważnym punktem uroczystości było przekazanie przez absolwentów Sztandaru Szkoły młodszym koleżankom i kolegom z klas siódmych.

Rodzice uczniów, którzy wielokrotnie swoimi sukcesami przynosili chlubę szkole, zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.

Wielu absolwentów z powodzeniem rozwijało swoje talenty. Osiągnęli sukcesy w zawodach sportowych, olimpiadach językowych, projektach edukacyjnych. Niestraszne im były konkursy matematyczne i recytatorskie. Młodzi wolontariusze szkolnego wolontariatu zawsze znaleźli czas, by nieść bezinteresowną pomoc człowiekowi i robić coś dobrego.

Siódmoklasiści życzyli ósmoklasistom opuszczającym mury „Piątki”, by w sercach pozostawili miłe wspomnienia z podstawówki i szli przez życie z uśmiechem, wzorując się na Patronie Szkoły, Janie Pawle II.

Wiele ciepłych słów wdzięczności pod adresem dyrekcji, pedagogów, kolegów i koleżanek skierowała w swoim wystąpieniu przedstawicielka absolwentów, Kornelia Piwońska.

Wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie nauczycieli i pracowników odchodzących na zasłużoną emeryturę. Pani dyrektor Barbara Glimasińska podziękowała za wieloletnią pracę pani Wioletcie Banaś, pani Urszuli Strzeleckiej, pani Barbarze Sulimie, pani Jolanta Kuśmierzak oraz pani Magdalenie Prokopczyk, która zmienia miejsce pracy.

Ostatnim punktem uroczystości była część artystyczna. Utalentowani uczniowie zaprezentowali grę na instrumentach, zdolności wokalne, taneczne i recytatorskie.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor przypomniała o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku i życzyła wszystkim udanych wakacji.

Chcesz zobaczyć więcej? Zapraszamy do galerii zdjęć grupowych.