Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w PSP nr 5 w Pionkach

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się nietypowo, bo 4 września. Gwar uczniowskiej społeczności zgromadzonej w sali gimnastycznej wskazywał, że wakacje naprawdę się skończyły. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Pani dyrektor Barbara Glimasińska powitała wszystkich zgromadzonych, a wśród nich zaproszonych gości i pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nauką. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły wspomniała ważną dla Polaków rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Ciepłe słowa zachęty do podjęcia trudu zdobywania wiedzy skierowała do uczniów pani wiceburmistrz Kamila Kaczorowska. Pani wiceburmistrz złożyła serdeczne życzenia uczniom, gronu pedagogicznemu oraz rodzicom.

Ważnym punktem uroczystości było przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona społeczności PSP nr 5 w Pionkach. Pierwszoklasiści ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, nauką i osiągnięciami sprawiać radość nauczycielom i rodzicom. Symbolicznego pasowania na uczniów dokonali: pani dyrektor Barbara Glimasińska, pani wicedyrektor Beata Jaśkiewicz, pani wicedyrektor Justyna Skarbek, pani wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, ksiądz proboszcz Mariusz Wincewicz.

Po inauguracji uczniowie udali się do sal na pierwsze spotkania z wychowawcami.