Udział uczniów klas I-III w projekcie iTeatr

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć we wspaniałej inicjatywie organizowanej przez Telewizję Polską S.A. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. W ramach projektu iTeatr, spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. W poniedziałek czyli 17 października 2022 roku uczniowie obejrzeli przedstawienie pt „Noniek”. Jest to historia Nońka bohatera bajki autorstwa Marty Guśniowskiej, okraszona ciekawą warstwą plastyczną oraz wplecionymi w akcję piosenkami. Przedstawienie ma w sobie urok kryminalnych zagadek, podczas których uczniowie poznawali kolejnych bohaterów sztuki.

Literatura Marty Guśniowskiej idealnie wpisuje się w problemy, które napotykamy w życiu codziennym. Historia głównego bohatera pozwoliła dzieciom zrozumieć własne emocje, które często prowadzą do utraty dobrego humoru, a to z pewnością ułatwiło znalezienie recepty na jego ponowne odzyskanie. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna w sytuacjach, jakie tworzyła ostatnio pandemiczna konieczność odosobnienia.

Marta Olejarczyk – pedagog specjalny