Teatr Króla – Profilaktyka Edukacyjna

W poniedziałek 22 kwietnia klasy 1-3 wzięły udział w spektaklu profilaktyczno-edukacyjny pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka” przygotowanym przez Teatr Króla – Profilaktyka Edukacyjna. To sympatyczne pełne wesołych scen przedstawienie ukazało dzieciom zachowania różnych postaci, które posiadały ludzkie cechy charakteru. Różnice między postaciami pokazały dzieciom, że każdy jest inny, każdy ma swoje upodobania oraz przyzwyczajenia i każdego człowieka trzeba szanować. Spektakl został przygotowany tak by przez zabawę wpajać dzieciom zasady dobrego wychowania takie jak: szanuj drugiego człowieka, szanuj różnice wynikające z bycia innym, nie kłam, nie zazdrość, pomóż drugiemu w potrzebie, wezwij pomoc, nie przechodź obojętnie, nie używaj brzydkich słów. Konstrukcja spektaklu umożliwiła dzieciom wypowiadanie się w momentach gdy postacie tego potrzebowały. Wspólna zabawa z aktorami bardzo się wszystkim podobała, dzieci reagowały spontanicznie, były radosne i zadowolone. Pełni wrażeń wróciliśmy spacerkiem do szkoły.