Światowy Dzień Zdrowia w klasie 3a

Uczniowie kasy 3a uczyli się dziś jak dbać o zdrowie. Najpierw odbyło się spotkanie z Pielęgniarką Szkolną, która zwróciła uwagę na zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Mówiła również o tym jak ważna jest profilaktyka – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Później uczniowie przeszli do części praktycznej zajęć i zrobili wspaniałe, zdrowe, apetyczne przekąski z owoców i warzyw. Wyglądały jak prawdziwe dzieła sztuki, a smakowały doskonale.

Potem przeszliśmy do następnego etapu zajęć z użyciem fantoma szkoleniowego. Obejrzeliśmy film o zasadach udzielenia pierwszej pomocy i przećwiczyliśmy to praktycznie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że choć nie jest to takie proste to warto nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

To był pracowity i ciekawy dzień.

Katarzyna Stolarska