Rezerwat przyrody „Królewskie Źródło”

Obchody Dnia Dziecka uczniowie klasy 3a i 3c rozpoczęli od wycieczki do rezerwatu przyrody „Królewskie Źródło”. Na spacer ścieżką dydaktyczną wybraliśmy się pod kierunkiem p. Aleksandry Kołacz, pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Wędrując ścieżką „Królewskie Źródła” dzieci mogły poznać wiele tajemnic Puszczy Kozienickiej – różne gatunki roślin i zwierząt, wsłuchiwały się w odgłosy przyrody: śpiew ptaków, rechot żab, brzęczenie owadów, spotkały ślady bytowania bobrów, poznały wyjątkowo piękne zakątki przyrody, napiły się wody z „Królewskiego Źródełka”.

Dzieci z dużym zaangażowaniem prowadziły swoje przyrodnicze obserwacje, wykonywały różne ćwiczenia. Potem był czas na wspólną zabawę na polanie piknikowej. Jutro dalszy ciąg atrakcji!!!

Renta Szewczyk, Elżbieta Śmiechowska