Poznajemy płazy Puszczy Kozienickiej

20 marca przypada Światowy Dzień Żaby. W ten dzień organizowane są różne wydarzenia, które przypominają nam, że płazy pozytywnie wpływają na ekosystem i nie wolno ich tępić, a wręcz przeciwnie niektóre gatunki są objęte ochroną całkowitą lub częściową. Z tej okazji uczniów klasy 3b odwiedziła pani Aleksandra Kołacz z Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że płazy to zwierzęta dwóch środowisk, poznali płazy bezogonowe oraz ogoniaste, zdobyli informacje na temat rozmnażania i rozwoju płazów. Wszyscy uczestnicy zajeć otrzymali książeczki z mnóstwem ciekawych informacji oraz ćwiczeń i zadań do wykonania. Na zakończnie zajęć pani Aleksandra przygotowała dla wszystkich niespodziankę, każde dziecko na pamiątkę tego spotkania własnoręcznie wykonało swój magnes. To był czas nauki i zdobywania nowych doświadczeń, za co serdecznie dziękujemy pani Oli.

Joanna Czyżewska-Wach