Pierwszaki POZNAJĄ POLSKĘ!

W dniu dzisiejszym tj. 31 maja 2022 r. uczniowie klasy 1a i 1b naszej szkoły wyruszyli na swoją wycieczkę końcoworoczną w ramach realizacji programu MEN „Poznaj Polskę”. I pogoda, i humory nam dopisywały, a przed nami był naprawdę wspaniały dzień!

Najpierw udaliśmy się do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, a tam:
– oglądaliśmy straaaszszsznąąąą wystawę pt. „Strach ma wielkie oczy”,
– robiliśmy własnoręcznie smakowite pierniki (mnniam ?),
– braliśmy udział w warsztatach mydlarskich i… robiliśmy mydło! (pięknie zapakowane mydełka zawieźliśmy do domu, jako prezent dla najbliższych)

Potem udaliśmy się do Muzeum Wsi Radomskiej i tam czekało na nas również mnóstwo atrakcji:
– samodzielnie wykonaliśmy i upiekliśmy bułeczki,
– ucieraliśmy ziarna, tak by powstała mąka,
– zdobyliśmy Certyfikat Sprawności Pradziadka, czyli… robiliśmy sznurek, ubijaliśmy masło, nosiliśmy wodę, praliśmy na tarze, a chętni sprawdzali nawet jak się doi krowę,
– nie zabrakło również zwiedzania skansenu.

W przerwie naszych atrakcji był smaczny obiadek i słodkie co nieco.
Najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do domu obejrzeć nasze pamiątki, bo nic tak nie cieszy, jak rzeczy wykonane samodzielnie.

To był wspaniały dzień pełen wrażeń!!!