PIERWSZA POMOC

13.06.2023 r. w klasie 3b odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Poprowadziła je pani Urszula Zawłocka – pielęgniarka szkolna. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często nie wiemy jak pomóc osobie poszkodowanej. Boimy się bądź nie posiadamy wystarczającej wiedzy. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat uczyć się jak należy zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz wzywania pomocy. Poznaliśmy czynności ratownicze w czasie zranień, zwichnięć i złamań. Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw, a także zapoznanie nas z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osoby dorosłej.