„Piątka” na Narodowym Czytaniu

Piękną tradycją naszego kraju stało się Narodowe Czytanie. To już 12 edycja tego przedsięwzięcia pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku zaproponowanym utworem do wspólnego czytania z kanonu literatury pięknej zostało dzieło „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Jest to utwór podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie jest obchodzone w 2023 roku.

W czwartek, 7 września uczniowie klas 7 i 8 PSP nr 5 wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Czytania zorganizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną w Pionkach. Udali się na teren parku „Miejskie Błonie” do czytelni plenerowej. W pięknej scenerii, miłej atmosferze wysłuchali czytanych fragmentów utworu „Nad Niemnem”. Przenieśli się w czasie na spotkanie z bohaterami książki, rodziną Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami. Zobaczyli piękną nadniemeńską przyrodę, wspaniałe krajobrazy.

Narodowe Czytanie to wydarzenie, które ma na celu promować czytelnictwo i przypominać wspaniałe dzieła polskiej literatury, dlatego warto zachęcać młodych ludzi do udziału w tej inicjatywie.