NASI GOŚCIE – BABCIE I DZIADKOWIE

„Jest taki jeden
jedyny dzień w roku…
To Święto Babci i Święto Dziadka.
Łza się kręci w oku”…

21 i 22 stycznia – to wielkie święto – to Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Uczniowie klasy 5a z tej okazji przygotowali uroczystość, na którą zaprosili swoich dziadków. Gościliśmy Babcie i Dziadków, dla których były wierszyki, piosenki oraz gra na instrumencie. Babcie miały okazję sprawdzić swoje zdolności kulinarne, obierając jak najdłuższą skórkę jabłka. Następnie dziadkowie odpowiadali na pytania w konkursie wiedzy o wnukach. Dziewczynki w tańcu zamieniły się w szalone Belgijki, potem były wspólne pląsy, a na koniec upominki i poczęstunek.
Babcie i Dziadkowie są dla wielu z nas symbolem ciepła, życzliwości i miłości. Dziadkowie pomagają nas wychować, rozpieszczają, a kiedy dorastamy – stale czekają na nasze odwiedziny. Ich troska i dobre życzenia są przy nas zawsze, każdego dnia. Zdarza się, że na co dzień o tym nie pamiętamy. Nie doceniamy. Nie odwiedzamy naszych dziadków zbyt często. Nie dzwonimy. Nie pytamy o ich sprawy. Nie opowiadamy o naszych.
Na szczęście są dwa dni w roku, które przypominają nam o tym, co ważne. Wykorzystajmy je dobrze. Przytulmy się do Babci i Dziadka. Porozmawiajmy z nimi. Posłuchajmy ich wspomnień. Zapytajmy, czego potrzebują. Opowiedzmy o naszym życiu, są go tacy ciekawi! W Dzień Babci i Dzień Dziadka najlepszy prezent, jaki możemy ofiarować – to bliskość.

Izabela Warchoł