„Moje spotkania z Puszczą” – edycja XXXIII

Podsumowanie XXXIII edycji konkursu przyrodniczego
„Moje spotkania z Puszczą”
pt. „Kozienicki Park Krajobrazowy – otwarta księga przyrody”

29 listopada 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyło się podsumowanie XXXIII edycji konkursu „Moje spotkania z Puszczą”. Tegoroczna edycja konkursu przypadała w jubileuszowym dla Parku roku – 40 lat jego utworzenia. Organizatorem był Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych – Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Współorganizatorami konkursu byli: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Nadleśnictwo Kozienice, Nadleśnictwo Radom oraz Nadleśnictwo Zwoleń. Adresatami konkursu uczniowie szkół podstawowych, oraz szkół ponadpodstawowych. Prace konkursowe obejmowały trzy dziedziny tj.: plastyka, fotografia oraz literatura. Na wstępie uroczystości wszystkich gości przywitała Pani Beata Waluś – kierownik zespołu ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego oraz radny sejmiku województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak. Nagrody oraz vouchery wręczali m.in. burmistrz Pionek Robert Kowalczyk, zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska, radny sejmiku województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Tomasz Trela. Wsród laureatów nie zabrakło również uczniów naszej szkoły, a byli nimi: Julia Kęska klasa 5a (opiekunem była Pani Małgorza Jaroszek) oraz Hanna Sekuła klasa 7b (opiekunem była Pani Dorota Lisowska). Uroczystość dopełniały występny naszych uczniów. W części artystycznej wystąpili: Kośla Kornelia, Stępień Zuzanna, Wąsik Lena, Wrzesińska Maja, Wrzesińska Nadia oraz Wrzesińska Zuzanna – część wokalna (opiekunem była Pani Paulina Tumidajewicz), Nina Kwapisiewicz, Krzysztof Kowalski oraz Miłosz Cieślik – recytacja (opiekunem była Pani Małgorzata Jaroszek) oraz układ taneczny: Brodowska Kornelia, Jopek Lena, Kawka Martyna, Malinowska Liliana, Skóra Oliwia, Skrok Iga, Słomka Ksenia, Sowińska Hanna, Suwała Michał oraz Tumidajewicz Aleksander (opiekunami były Pani Joanna Czyżewska–Wach oraz Pani Aleksandra Sarnecka). Ogromne brawa dla wszystkich. Jesteśmy z Was dumni.

Joanna Czyżewska-Warch, Paulina Tumidajewicz