Mikołajkowa wycieczka klasy 3a i 3c

9 grudnia klasy 3a i 3c wybrały się na mikołajkową wycieczkę do Radomia. W Muzeum im. Jacka Malczewskiego oglądały interaktywną wystawę ,,Strach ma wielkie oczy”. Zobaczyły miejsca znane z bajek i opowieści, które wydają się groźne i straszne – zamek ze smokiem, domek na kurzej nóżce, tajemniczy las z przedziwnymi zjawami i upiorami. Dodatkową atrakcją tej wystawy były warsztaty, podczas których dzieci mogły samodzielnie formować ,,prawdziwe pierniczki” z domku Baby Jagi. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały także wystawę przyrodniczą obejmującą bogatą kolekcję ptaków, ssaków i owadów. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w zakładzie produkującym ozdoby choinkowe. Dzieci poznały kolejne etapy powstawania bombek. Na zakończenie otrzymały piękne bombki – bałwanki z imienną świąteczną dedykacją. To był bardzo udany wyjazd.