Międzyszkolny Turniej Matematyczny PIRAMIDA

7 marca 2023 r. odbył się I Międzyszkolny Turniej Matematyczny PIRAMIDA dla klas piątych, objęty Honorowym Patronatem Burmistrza miasta Pionki. Głównym organizatorem turnieju była Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach. Uczestnikami byli uczniowie reprezentujący wszystkie klasy piąte szkół podstawowych miasta Pionki. 21 uczniów przystąpiło do zmagań matematycznych w trzyosobowych grupach. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury, w składzie: P. Anna Złotucha, P. Jacek Kustra, P. Katarzyna Porada i P. Ilona Chmielewska.

Reprezentanci klas wykazali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu rozwiązywania zadań tekstowych, układania tangramów, rozwiązywania sudoku albo rozwiązywania krzyżówki związanej z terminami matematycznymi. Poziom był wysoki, a uczestnicy walczyli o zdobycie pierwszych trzech miejsc. Laureatami zostali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza miasta Pionki.

To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń, wspaniałych i niecodziennych doświadczeń. Na pewno będziemy go długo miło wspominać.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach oraz satysfakcji z poznawania kolejnych tajemnic naszej królowej nauk, jaką jest matematyka.