Mali badacze – eksperymenty i doświadczenia z wodą w klasie 2a

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki, a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji. Pomogła nam bardzo Pani Aleksandra Kołacz- pracownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego, która udostępniła nam „małe laboratoria”. Dzieci badały czystość rzeki Zagożdżonki wlewając, odmierzając, dodając odczynniki. Wiemy, że praca laboratoryjna wymaga ciszy, skupienia i wytrwałości.

Jak zawsze były to super zajęcia.

Jolanta Majcher