Jasełka 2023

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów, jest to również czas szczególny – to radosne spotkanie z rodziną, łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, kolędowanie. Kolejną tradycją jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W dniu 21 grudnia 2023 roku wszystkie klasy wraz z wychowawcami zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś młodzi aktorzy i muzycy.
Przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, zwierząt, trzech mędrców, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy radość zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji.
Na zakończenie pani dyrektor Barbara Glimasińska złożyła świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym.

A wszystko to można zobaczyć na fotografiach.

ks. Artur Spasiński