Gratulacje dla naszych recytatorów!

XXII Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego rozstrzygnięty!

W szranki tego prestiżowego konkursu recytatorskiego, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, stanęli uczniowie ze szkół podstawowych i średnich, w tym spora grupa reprezentowała naszą szkołę. Jury oceniało recytatorów w trzech grupach wiekowych. Pierwsza grupa to dzieci z klas I-III, drugą- stanowiły klasy IV– VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy zaprezentowali po 2 wybrane teksty – poezja lub proza. Mile widziany w tym zestawie był utwór patrona konkursu – Jana Kochanowskiego. Poziom recytacji przygotowanych utworów przez poszczególnych uczestników był bardzo wysoki. Piękne wykonanie wierszy polskich klasyków i ogólny wyraz artystyczny wywarły wrażenie na jury.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Julia Samborska-klasa II b
  2. Adam Strzelecki- klasa II b
  3. Miłosz Cieślik- klasa IV a
  4. Magda Makuch- klasa V b
  5. Julia Kusio- klasa VI c
  6. Natalia Strzelecka- klasa VI c
  7. Oliwia Bakuła- klasa VII a

Zdobywcą I nagrody w kategorii klas IV- VIII został Miłosz Cieślik (opiekun Małgorzata Jaroszek), a III nagrodę w tej kategorii otrzymała Magda Makuch (opiekun pani Monika Dziekan).

Wszystkim recytatorom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Monika Dziekan, Barbara Wójcik