Godność dla każdego

Dnia 5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji społeczność PSP 5 nr 5 uczestniczyła w paradzie zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach. Barwny korowód utworzony przez podopiecznych wielu placówek zajmujących się nauką, opieką i wychowaniem osób niepełnosprawnych przeszedł ulicami naszego miasta do Miejskiego Ośrodka Kultury. Naszą szkołę reprezentowały dwie klasy integracyjne: VB i VIB. Wszystkich przybyłych gości powitała dyrektor ŚDS Pani Joanna Ewa Klich. Organizatorzy zapewnili nam świetną zabawę, obejrzeliśmy spektakl teatru lalkowego „Pralnia” pt. Królewna Śnieżka. Był słodki poczęstunek, zabawy taneczne i uśmiechy na twarzach. W tym dniu klasy VB i VIB nie miały tradycyjnej lekcji w ławkach szkolnych, była za to lekcja akceptacji, tolerancji oraz szacunku do odmienności w wyglądzie i zachowaniu.