FoToMy

W dniu 13 czerwca 2023r. odbył się wernisaż wystawy uczniów koła fotograficznego FoToMy. Zdjęcia można obejrzeć w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5 przy ul. Targowej 9 w Pionkach. Wystawę otworzyła Dyrektor PSP nr 5 w Pionkach Pani Barbara Glimasińska. Podczas wtorkowego wernisażu obecni byli między innymi Zastępca Burmistrza Miasta Pionki Kamila Kaczorowska, Kierownik Wydziału Usług Wspólnych Justyna Przerwa, Kierownik Wydziału Edukacji Magdalena Mucha. Swoją obecnością zaszczycili fotografowie Pan Krzysztof Wiśniewski, Pan Michał Wąsik, nauczyciele, rodzice uczniów i przyjaciele PSP nr 5. Bohaterami tego wydarzenia są uczniowie klasy czwartej: Aleksandra Gałek, Lena Krzak, Julia Kęska, Krzysztof Kowalski, Iga Lipińska, Kornelia Modelewska i Antonina Szwed. Prezentowane zdjęcia powstały podczas wyjazdów plenerowych do Garbatki Letnisko i Radomia, a także podczas pracy w studiu fotograficznym. Największym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku dwa tematy – martwa natura i malowanie światłem. Należy wspomnieć, że wyposażenie pracowni fotograficznej zostało kupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz powstało dzięki otwartości dyrekcji szkoły.

Kuratorem wystawy była prowadząca koło fotograficzne Anna Dąbrowska.