Dzień pełen nowych doświadczeń

10.05.2023 r. uczniowie klasy 3b wybrali się do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 w Pionkach, gdzie mieli okazję zapoznać się z pracą strażaka, wzbogacić wiedzę na temat istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia. W trakcie spotkania poznali wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jakiego używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedzili stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Oprócz poznania tajników pracy strażaka zdobyli bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwalili numery alarmowe do straży pożarnej. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

Po ekscytującym czasie spędzonym w jednostce Ratowniczo – Gaśniczej uczniowie klasy 3b udali się na zajęcia do Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Pionkach, by dowiedzieć się co można zobaczyć w świetle okularów mikroskopu. To była wspaniała przygoda z mikroskopowaniem. Na tych pasjonujących warsztatach poznali elementy budowy mikroskopu i tajniki mikroskopowania. W świetle okularów mikroskopu udało sie dojrzeć elementy budowy bezkręgowców, roślin i tkanki kręgowców. Wszyscy mieli okazję opanować sztukę wykonania własnego preparatu np. z ogórka, pomidora, cebuli. Po zakończonych zajęciach wspólnie z prowadzącą warsztaty Panią Aleksandrą Kołacz przenieśliśmy się na świeże powietrze na przyrodniczą rozgrywkę. W nagrodę każdy otrzymał wspaniałą pamiątkową książkę. W trakcie wędrówki pomiędzy punktami naszej wycieczki utrwalaliśmy zasady prawidłowego poruszania się pieszych. To był dzień pełen wrażeń.

Joanna Czyżewska-Wach
Aleksandra Sarnecka