CZEMU WARTO UCZYĆ SIĘ PROGRAMOWANIA?

Programowanie rozwija umysł! … a dokładnie rozwija takie umiejętności jak:

-Kreatywność!… to twórcza praca, która w niesamowity sposób rozbudza wyobraźnię

-Cierpliwość! … sprawdzenie kodu w poszukiwaniu błędu zawsze wymaga trochę czasu

-Logiczne myślenie! … każda linijka kodu ma swoje znaczenia i wpływ na wynik końcowy

-Konsekwencja w dążeniu do celu! … przy programowaniu musimy być skoncentrowani, jeden błąd może sprawić, że cały program nie będzie działać.

Uczniowie klasy 2a stawiają pierwsze kroki w programowaniu – korzystają w tym celu w komputerów, tabletów, a także z robotów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. To nauka przez zabawę, która pomaga dzieciom odkrywać świat poprzez praktyczne doświadczenia oraz udział w kreatywnych wyzwaniach. Uczniowie chętniej angażują się w zajęcia z robotami, dobrze się bawią i zdobywają pewność siebie.

Katarzyna Stolarska