Bezpieczeństwa ciąg dalszy

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w tym w ruchu drogowym, Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty zaplanowali w dniach 11–19 maja 2023 r. Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. W te działania włączyła się klasa 1a. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ruchu drogowym jest bardzo ważne, dlatego szczególnie w czasie trwania Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, wszyscy kładziemy nacisk, aby propagować odpowiednie zachowania i uświadamiać o zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci i młodzież na drodze! Z tej okazji 1a obejrzała filmy edukacyjne związane z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów, a także różnych sytuacji na drodze. Poznała pracę policjanta. Po omówieniu tych trudnych, ale bardzo potrzebnych zagadnień wykonaliśmy znaki drogowe spotykane na ulicy.

Ogromną frajdę sprawiło udzieciom ułożenie napisu – Bądź uważny.

Jolanta Majcher