12 czerwca odbył się finał programu profilaktycznego „Bez hejtu – z mocą emocji” na Stadionie Miejskim w Pionkach. W trakcie wydarzenia nasi uczniowie brali udział w krótkim Quizie oraz przedstawili opowieść o trudnej relacji – było to spotkanie z bohaterami, których zna oraz kocha cały świat. Z jednej strony gburowaty samotnik, który pragnie jedynie świętego spokoju, z drugiej strony gadatliwy, pełen niespożytej energii i irytujący optymista, który nie rozumie słowa „nie”. Ostatecznie ta wybuchowa mieszanka charakterów doprowadza ich do odkrycia wartości prawdziwej przyjaźni. Historia, którą przedstawili nasi uczniowie uczy nas, że zamiast oceniać innych przez pryzmat uprzedzeń i rzucać w nich hejtem z powodu ich inności, warto najpierw poznać drugiego człowieka. Zwieńczeniem wydarzenia był występ zespołu Menelaos.






Joanna Czyżewska – Wach