DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

5 maja obchodzony jest w naszym kraju Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji 8 maja ulicami Pionek przeszedł kolorowy korowód. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły klasy 4b oraz 5b wraz z opiekunami. Ta kolorowa parada to okazja, aby pokazać nam, że każdy z nas ma równe prawo do aktywnego udziału w życiu zawodowym, społecznym oraz rodzinnym. Ograniczenia i bariery utrudniające osobom z niepełnosprawnościami funkcjonowanie są wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości. Organizatorem tej barwnej parady był Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach którego kierownikiem jest Pani Ewa Klich. W imprezie wzięli udział m.in. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach i Nowej Wsi, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach i w Przewozie, uczniowie szkół, przedstawiciele miejskich instytucji, opiekunowie oraz zawodnicy z Klubu Sportowego Proch Pionki. Początek przemarszu rozpoczął się sprzed siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy. Kolorowy korowód poprowadzili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach prowadząc nas do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie mogliśmy podziwiać Teatr „Kwatera” z Warszawy. Swoje talenty prezentowali również m.in. podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Pamiętajmy jesteśmy RÓŻNI, ALE RÓWNI.