7a na turystycznym szlaku

Dolina Strążyska w polskich Tatrach Zachodnich to pierwszy punkt na turystycznym szlaku klasy 7a. Z Polany Strążyskiej żółtym szlakiem wędrowaliśmy do Wodospadu Siklawica. Następnie przejazd do Chochołowa i pobyt w Izbie Regionalnej, gdzie podziwialiśmy rękodzieło i rzeźby wykonane przez artystę ludowego. Tuż obok przepiękna Galeria malarstwa na szkle. Prace zachwyciły wszystkich. Wieczorem każdy miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w malowaniu na szkle.

Kolejny dzień to wyprawa nad Morskie Oko – drugie pod względem powierzchni i objętości wód jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m. Podczas wędrówki podziwialiśmy przepiękne widoki i ogromne szkody wyrządzone przez lawiny. Pokrywa lodowa na jeziorze uniemożliwiła podziwianie piękna przejrzystej wody, ale bajeczna panorama ośnieżonych szczytów to widok niezapomniany.

Ząb – wieś leżąca na Pogórzu Gubałowskim, jedna z najwyżej położonych miejscowości w Polsce, następnie Bachledówka i Gubałówka, zjazd kolejką linowa Polana Szymoszkowa, spacer po Krupówkach, to przystanki w ostatnim, trzecim dniu wędrówki.

Trzy dni pełne wrażeń, wymagające odrobiny wysiłku minęły szybko. Pozostały wspomnienia i widoki utrwalone na zdjęciach.

Lidia Czyżewska, Wioletta Banaś