Zakończyliśmy kolejny rok nauki!

Po intensywnej pracy nadszedł czas wakacyjnego wypoczynku. Tak więc w piątkowy poranek 21 czerwca cała społeczność naszej szkoły, począwszy od klas pierwszych aż po ósme, zgromadziła się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024.
Wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego podkreśliło podniosły nastrój wydarzenia, a dopełniła go uroczysta ceremonia przekazania Sztandaru przez tegorocznych absolwentów młodszym kolegom z klas siódmych.
Pani dyrektor Barbara Glimasińska powitała gości – Burmistrza Miasta Pionki pana Łukasza Miśkiewicza, Sekretarz Miasta panią Ewę Kalinkowską, Przewodniczącego Rady Miasta pana Włodzimierza Szałabaja, rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów. Podziękowała za całoroczną, wytężoną pracę. Słowa uznania skierowała również do rodziców, dziękując im za zaangażowanie w życie szkoły.
Przemówienia, podziękowania i gratulacje wypełniły oficjalną część akademii.

Pani wicedyrektor Beata Jaśkiewicz zwróciła się do uczniów. Przywołała słowa patrona naszej szkoły Jana Pawła II: „Wy jesteście nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” Każdy z Was jest kimś szczególnym – dodała, a następnie wymieniła tych spośród uczniów szkoły, którzy odnieśli wyjątkowe sukcesy i godnie ją reprezentowali. Ci uczniowie to Oliwia Bakuła z klasy 8a, Jan Wojda z klasy 8b, Krzysztof Kowalski, Igor Ditrych, Kaja Newton i Jakub Łochowski z klasy 5a, Bartosz Pastuszka, Patryk Tomala i Kacper Kwiatkowski z klasy 6c, Igor Gnojewski z klasy 1a, Wiktoria Dobosz z klasy 4c, Julian Nowak i Zuzanna Nowak z klasy 5c. Uczniowie odebrali gratulacje i nagrody z rąk pani dyrektor Barbary Glimasińskiej.

W mijającym roku szkolnym także wielu innych uczniów szkoły z powodzeniem rozwijało swoje talenty. Osiągnęli sukcesy w zawodach sportowych, olimpiadach językowych, konkursach recytatorskich, artystycznych i przedmiotowych, a także projektach edukacyjnych. O ich dorobku przeczytamy na stronie internetowej szkoły oraz na Facebooku.
Zasłużone pochwały odebrali również uczniowie, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe średnie – 5,9 oraz 6,0 i otrzymali za swoje wyniki Stypendia Burmistrza Miasta Pionki. Oto oni: Kutyła Gabriela Kutyła 4a, Aleksandra Gałek 5a, Krzysztof Kowalski 5a, Kacper Sałek 6b, Bartosz Pastuszka 6c, Maja Tomasiakiewicz 7a, Julia Kusio 7c, Natalia Strzelecka 7c, Oliwia Bakuła 8a, Magdalena Seredyn 8a, Aleksandra Wójcik 8a, Jan Wojda 8b. Podziękowania i gratulacje odebrali z rąk Burmistrza Miasta Pionki pana Łukasza Miśkiewicza oraz Sekretarz Miasta pani Ewy Kalinkowskiej.

Dyrektor szkoły pani Barbara Glimasińska wręczyła tegorocznym absolwentom wyróżniającym się w nauce nagrody oraz świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Ich rodzice odebrali podziękowania i listy gratulacyjne.

W mijającym roku szkolnym aż 209 uczniów szkoły otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem.

Wzruszającym momentem podczas uroczystości były niewątpliwie pożegnania -społeczności szkolnej przez absolwentów, uczniów klas ósmych – przez ich młodszych kolegów, a także nauczycieli kończących pracę zawodową – pani Ewy Zamorskiej, pani Doroty Kacy, pani Doroty Lisowskiej oraz pani Lidii Czyżewskiej. „Dziękuję za wieloletnią pracę, za wysiłek i trud wychowawczy, za serce wciąż życzliwe zarówno dla uczniów, jak i dla współpracowników. Proszę przyjąć serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia” – to słowa dyrektor Barbary Glimasińskiej skierowane do pań. Pani Paulina Tumidajewicz natomiast poruszyła serca zebranych wspaniałym muzycznym upominkiem dla odchodzących nauczycieli.
Podziękowania za pracę i ogromne zaangażowanie w sprawy uczniów odebrała także pani Ewa Januszewska, która zmienia miejsce pracy.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występy artystyczne. Młodzież zabrała widownię we wspaniałą wakacyjną podróż. Pojawiło się dużo śmiechu, zabawy i radości. Występy zostały docenione przez szkolną publiczność, która nagrodziła kolegów gromkimi brawami.

Uroczystość zakończyła pani Dyrektor. Przypomniała o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw i życzyła wszystkim udanego wypoczynku. Absolwenci wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Do zobaczenia we wrześniu!