Inauguracja Roku Szkolnego 2024/2025 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Pionkach

Dnia 2 września 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Pionkach odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2024/2025. Wydarzenie miało miejsce w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej, która wypełniła się uczniami, nauczycielami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Glimasińska, która serdecznie powitała wszystkich zebranych, szczególnie ciepło zwracając się do pierwszoklasistów rozpoczynających swoją szkolną przygodę. W swoim przemówieniu pani dyrektor nawiązała do rocznicy wybuchu II wojny światowej, podkreślając, jak ważna jest pamięć historyczna w kształtowaniu postaw patriotycznych młodego pokolenia.
W trakcie swojego wystąpienia pani dyrektor Glimasińska powitała także nowych pracowników szkoły. Do grona pedagogicznego dołączyli: pani Iga Monkosa – nauczycielka plastyki, pani Ewa Nurek – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, pani Justyna Sawicka – nauczycielka współorganizująca proces kształcenia, oraz ksiądz Paweł Łęcki, który będzie prowadził zajęcia z religii. Ponadto, pani dyrektor przedstawiła panią Joannę Czyżewską-Wach, która od tego roku szkolnego pełni funkcję pedagoga szkolnego, wspierając uczniów i rodziców w codziennych wyzwaniach edukacyjnych.
Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wzruszone dzieci złożyły uroczystą przysięgę, obiecując godnie reprezentować szkołę i pilnie się uczyć. Aktu pasowania na ucznia dokonali pani dyrektor Barbara Glimasińska, przewodnicząca rady rodziców pani Marta Malinowska oraz ksiądz proboszcz Mariusz Wincewicz. Był to wyjątkowy moment dla całej społeczności szkolnej.
Podczas uroczystości pani dyrektor odczytała również życzenia skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców od Mazowieckiego Kuratora Oświaty, pani Wioletty Krzyżanowskiej, oraz Minister Edukacji, pani Barbary Nowackiej. Obie panie w swoich listach życzyły wszystkim wytrwałości, sukcesów edukacyjnych oraz satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Podkreśliły również znaczenie współpracy między szkołą a rodzicami w procesie wychowawczym, a także zachęcały do rozwijania pasji i talentów w nowym roku szkolnym.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze spotkania z wychowawcami, pełne emocji i oczekiwań związanych z nowymi wyzwaniami.
Nowy rok szkolny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 zapowiada się jako czas pełen wyzwań i nowych możliwości. Nauczyciele planują liczne projekty edukacyjne, konkursy oraz wydarzenia kulturalne, które pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania i talenty.
Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom owocnego i pełnego sukcesów roku szkolnego 2024/2025!