Dzień Edukacji Narodowej

14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W tym roku przypada 250 rocznica jej powstania. Dzień Komisji Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa.
W naszej szkole również odbyła się uroczystość z tej okazji. Dnia 13.10.2023 r. społeczność PSP nr 5 zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby w pięknej scenerii uczcić ten wyjątkowy dzień. Zebranych gości, w osobie pana Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka, pani Wiceburmistrz Kamili Kaczorowskiej, pani Kierownik Wydziału Edukacji Magdaleny Muchy, pani Kierownik Wydziału Usług Wspólnych Justyny Przerwy przedstawicieli Rady Rodziców w osobie pani Marty Malinowskiej, pana Karola Gnojewskiego, nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi i administracji, powitała Dyrektor szkoły pani Barbara Glimasińska.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu narodowego i przemówieniach pani Dyrektor Barbary Glimasińskiej, pana Burmistrza Roberta Kowalczyka, pani Wiceburmistrz Kamili Kaczorowskiej oraz przedstawiciela Rady Rodziców, w których życzenia przeplatały się z gratulacjami, nastąpiła chwila wręczenia nagród Burmistrza Miasta Pionki za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycielom: pani Dyrektor Barbarze Glimasińskiej pani Wicedyrektor Beacie Jaśkiewicz, pani Wicedyrektor Justynie Skarbek, pani Renacie Banaś, panu Leszkowi Sekule. Nagrody Dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: pani Paulina Tumidajewicz, pani Sylwia Gałek, pani Mariola Szwankowska, pani Małgorzata Jaroszek, pani Marta Olejarczyk, pani Małgorzata Chmielnicka oraz pracownicy administracji i obsługi: pani Aldona Chojnacka, pani Jolanta Czerska, pani Agata Pikulska, pani Dorota Rybczyńska, pani Danuta Skwira, pani Anna Ośka, pani Beata Gałek, pani Halina Suwała, pani Aleksandra Markiewicz, pani Dorota Zawodnik, pan Mirosław Pasek, pan Waldemar Gniwek.
W części artystycznej, uczniowie podziękowali za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia i złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a wyrazem ich wdzięczności był wspaniały występ. Uczniowie nawiązali do poszczególnych grup nauczycieli począwszy od edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli wychowania fizycznego, nauczycieli przedmiotów humanistycznych oraz nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i ułożyli puzzle w kształcie współczesnego człowieka, który zawdzięcza swój wszechstronny rozwój właśnie pedagogom. Wspaniale zaprezentowali się również młodzi wykonawcy. Wszystkim gratulujemy.
Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pracownikom oświaty, składając kwiaty na ręce pani Dyrektor Barbary Glimasińskiej pani Wicedyrektor Justyny Skarbek i poczęstowali wszystkich słodkim upominkiem.

Monika Dziekan, Małgorzata Jaroszek