SPOTKANIE PROFILAKTYCZNO – EDUKACYJNE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

17.10.2024 r. naszą szkołę odwiedził sierż. szt. Konrad Klimowicz, który odbył spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z uczniami klas VII. Tematem spotkania był hejt, mowa nienawiści, e-papierosy, używki oraz odpowiedzialność prawna. Pan Konrad omówił zjawisko hejtingu. Uświadomił uczniom, jak wielką krzywdę drugiej osobie mogą wyrządzić poprzez zamieszczony w sieci wyśmiewający komentarz, ośmieszające kogoś zdjęcie czy film. Przedstawione zostały uczniom sposoby radzenia sobie z hejtem, jak reagować na wulgarne oraz obraźliwe komentarze, do kogo w takiej sytuacji zwrócić się o pomoc. Zwrócono szczególną uwagę na konieczność traktowania innych z szacunkiem i przypomniano o zasadach tolerancji. Pan Konrad poruszył także kwestię e-papierosów oraz używek zwracając szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z ich zażywania. Poruszono kwestię uregulowań prawnych dotyczących nieletnich oraz ich odpowiedzialności prawnej. Mamy nadzieję, że zagadnienia poruszone podczas spotkania przyczyniły się do wzrostu świadomości naszych uczniów na temat niebezpieczeństw wynikających z zachowań ryzykownych.