14 PAŹDZIERNIKA …

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa. Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się uroczystość z tej okazji. Dnia 14.10.2024 r. społeczność PSP nr 5 zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby w pięknej scenerii uczcić ten wyjątkowy dzień. Zebranych gości, w osobie proboszcza parafii Najświętszej Marii Panny księdza Mariusza Wincewicza, przedstawicieli Rady Rodziców w osobie pani Magdaleny Panufnik, pani Marleny Kośli, pana Karola Gnojewskiego wraz z przewodniczącą panią Martą Malinowską, nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników obsługi i administracji, powitała Dyrektor szkoły pani Barbara Glimasińska.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu narodowego i przemówieniach pani Dyrektor Barbary Glimasińskiej, przedstawiciela Rady Rodziców oraz księdza Mariusza Wincewicza, w  których życzenia przeplatały się z gratulacjami, nastąpiła chwila odczytania nagród przyznanych przez Burmistrza Miasta Pionki za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycielom: pani Agacie Dróżdż, pani Marioli Szwankowskiej, pani Annie Dąbrowskiej, pani Renacie Szewczyk. Wyżej wymienieni nauczyciele odbiorą nagrody z rąk Burmistrza Miasta Pionki w czasie miejskich obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Nagrody Dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: pani wicedyrektor Beata Jaśkiewicz, pani wicedyrektor Justyna Skarbek, pani Paulina Tumidajewicz, pani Joanna Czyżewska-Wach, pani Anna Pietrzak, pan Michał Warchoł oraz pracownicy obsługi i administracji: pani Beata Gałek, pani Halina Suwała, pani Anna Ośka, pani Aleksandra Markiewicz, pani Aldona Chojnacka, pani Jolanta Czerska, pani Patrycja Sobolewska, pani Danuta Skwira, pani Ilona Łodygowska, pani Mariola Płachta, pani Agata Pikulska, pani Dorota Rybczyńska, pan Mirosław Pasek, pan Waldemar Gniwek.

W części artystycznej, uczniowie pięknymi słowami opowiedzieli, jak ogromną rolę w  kształceniu i wychowaniu młodego człowieka odgrywają nauczyciele. W podziękowaniu za ten trud złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Wyrazem ich wdzięczności był wspaniały występ. W przezabawny sposób, z dozą humoru zaprezentowali scenki z codziennej pracy nauczyciela, z tego co się dzieje w pokoju nauczycielskim, w  klasie, szkolnym korytarzu. Wspaniały układ taneczny najmłodszych uczniów szkoły, był przerywnikiem przed tym, co się później wydarzyło. Występujący nawiązali do  poszczególnych grup nauczycieli począwszy od edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli wychowania fizycznego, nauczycieli przedmiotów humanistycznych, nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a także pracowników obsługi i administracji, dziękując za wsparcie, pomoc i życzliwe słowo. Swój talent zaprezentowali młodzi wykonawcy, którzy na fletach odegrali utwór „ Sto lat” dla wszystkich obecnych na tej uroczystości, a uczniowie klas I-III zaśpiewali piękną piosenkę.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom aromatyczne herbatki na chłodne, jesienne dni, a pani Dyrektor Barbara Glimasińska zaprosiła na słodki poczęstunek pracowników oświaty.

Monika Dziekan