ŚWIĘTO DRZEWA

Święto Drzewa to wyjątkowe wydarzenie obchodzone każdego roku 10 października. Promuje ochronę środowiska i edukację ekologiczną. W tym roku dzieci z edukacji wczesnoszkolnej zaprosiły przedszkolaków do wspólnego sadzenia drzewek. Nauczyciele wychowawcy sfinansowali zakup ziemi i  pozyskali sadzonki młodych drzew.

Podczas spotkania dzieci przedszkolne miały okazję dowiedzieć się więcej o znaczeniu drzew dla naszego ekosystemu oraz jak dbać o rośliny. Wspólne sadzenie drzewek przed budynkiem naszej szkoły nie tylko wzbogaciło wiedzę najmłodszych, ale także wzmocniło więzi między uczniami różnych grup wiekowych.

To piękny przykład współpracy i troski o naszą planetę, który na pewno zostanie w pamięci dzieci na długo.

Elżbieta Wojdyło