Dracco-Heads (Głowy Dracco)

    Dracco-Heads, to małe, wykonane z tworzywa sztucznego "główki" (stworki), rozprowadzane razem z chrupkami i chipsami firmy Frito-Lay. Można je kolekcjonować, ale można nimi również grać. No i właśnie tutaj mamy dwa sposoby na tworzenie własnej kolekcji "główek".

  • kupowanie chrupków, cierpliwe oczekiwanie na kolejną "główkę" i wymienianie się tymi, które się powtarzają

  • zdobywanie nowych "główek" poprzez grę (ta metoda ma niestety tę wadę, że zdobyte "główki" często są porysowane od długotrwałej gry.

O ile pierszy sposób może długo nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a i koszty uzyskania całej kolekcji są niemałe, to drugi sposób (przy odrobinie szczęścia) pozwala na szybkie zdobycie lub też na stracenie "cennego" zbioru. Zasady gry są bardzo proste.

Opis gry

Dwóch lub większa liczba graczy ustawia wybrane przez siebie "główki" w ustalonej odległości (1-2 metry), po czym w wylosowanej lub ustalonej w inny sposób kolejności naciskając palcem na "główkę", wprawiają je w ruch (pstrykają) w kierunku "główki" ustawionej przez przeciwnika. Trafienie "główki" przeciwnika i jej przewrócenie powoduje automatyczne zwycięstwo. Przewrócona "główka" przechodzi na własność tego gracza, który ją przewrócił. Jeżeli w danym ruchu zawodnik nie trafi w "główkę" przeciwnika, kolejny strzał jest wykonywany z tego miejsca, w którym znalazła się "główka" po poprzednim posunięciu
Aby móc osiągnąć zwycięstwo, nie należy liczyć jedynie na szczęście, ale przez wielogodzinne ćwiczenia doskonalić zręczność i celność strzałów oraz wyrobić sobie odpowiednią technikę przemieszczania "główek". Pamiętajmy jednak, że gra to nie tylko szansa wygranej - bo gdy jeden wygrywa, to musi być ktoś kto straci swoją "główkę". Tak więc jeżeli do tworzenia kolekcji "główek", chcesz wykorzystać metodę gry - pamiętaj! - także i Ty możesz przegrać. Jeżeli przegrałeś - nie martw się (nie trać głowy ;-)). Właśnie powiększyłeś kolekcję swojego kolegi (koleżanki).

Ponieżej przedstawiam rysunki "główek" umieszczane na ich plakatach reklamowych i symbolizujące poszczególne elementy kolekcji. W nawiasach nazwy polskie z plakatów Dracco - nie całkowicie odzwierciedlają ich nazwy angielskie, ale niech tam będzie.


Dracco
(Drakul)

The Pirate
(Pirat)

Hot Lips
(Dziunia)

Magic
(Magik)

Wise Guy
(Mózgol)

The Majesty
(Królowa)

Alien
(Obcy)

Joker
(Dżoker)

Baby Face
(Bo-bo)

Evil Eyes
(Gadzina)

Shark
(Rekin)

Doll
(Lalunia)

Smiley
(Rechot)

The Mexican
(Mex)

Ghost
(Duch)

Walnut
(Skorupa)

Sam
(Jaś)

The Mask
(Maska)

Unicorn
(Jednoróg)

The Princess
(Księżniczka)

Iceman
(Loders)

Mr. Muscle
(Paker)

Diablo
(Czart)

The Cactus
(Kaktus)

Shuffle
(Szuler)

Princess of Dark
(Magnessa)

Banana
(Banan)

Bubble
(Bąbel)

Calvin
(Spoko)

Bonehead
(Czacha)

Shadow
(Cień)

The Spy
(Tajniak)

Gossip
(Balonówa)

Jumper
(DeKicca)

Scarry
(Horror)

One Eye Jack
(Cyklop)

Long Legs
(Kabaretta)

Gizmo
(Tajfun)

Blue Eyes
(Ślicznota)

Grumble
(Ćwiara)

[Powrót]
Powrót do "Śmietnika"