Dzień Edukacji Narodowej

w PSP nr 5
 
"Nie ma większego bogactwa w narodzie
nad światłych obywateli"
Jan Paweł II

    Dzień Edukacji Narodowej, zwany również Dniem Nauczyciela, to polskie święto państwowe oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono powstanie pierwszego ministerstwa edukacji w Europie - Komisji Edukacji Narodowej. Dlatego jest ono obchodzone we wszystkich placówkach oświatowych.
    Święto Edukacji Narodowej w PSP nr 5 w Pionkach obchodziliśmy w tym roku 12 października. Z tej okazji w naszych murach odbyła się uroczysta akademia.
    Część oficjalną rozpoczęła pani dyrektor Joanna Ewa Klich, która w swoim przemówieniu podkreśliła rolę, jaką odgrywa w życiu szkoły nauczyciel, ale również rodzic i uczeń. Przywołała sylwetkę naszego patrona - Jana Pawła II, który jest dla nas nie tylko ogromnym autorytetem, ale też wzorem do naśladowania. Aby oddać hołd temu wspaniałemu nauczycielowi, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów w kąciku patrona.

    Do zebranych gości zwrócił się także przewodniczący Rady Rodziców, pan Michał Golbert, który podziękował pedagogom za trud, jaki wkładają w edukację i wychowanie młodego pokolenia.
    Szczególnie miłym momentem uroczystego spotkania było wręczenie przez panią dyrektor Joannę Ewę Klich i przewodniczącego Rady Rodziców pana Michała Golberta Nagród Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Otrzymali je: pani wicedyrektor Katarzyna Stolarska, pani Edyta Kobierzycka-Rybak, pani Beata Jaśkiewicz, pani Dorota Lisowska, pani Irmina Wrona, pani Aneta Golisz, pani Agata Dróżdż. Do Nagrody Burmistrza Miasta Pionki została wytypowana pani Lidia Czyżewska.
    Pani dyrektor złożyła podziękowania dwóm nauczycielom - pani Izabeli Warchoł za pracę i trud włożony w pisanie scenariuszy, przygotowanie i prowadzenie uroczystości szkolnych oraz przedstawień teatralnych, za zaangażowanie w promowanie szkoły w środowisku lokalnym oraz panu Michałowi Warchołowi za pracę, trud i serce włożone w prowadzenie szkolnej strony internetowej, przygotowanie artykułów i dokumentowanie uroczystości i imprez promujących szkołę w środowisku lokalnym. Wszyscy wyróżnieni nauczyciele otrzymali również pamiątkowe długopisy, które ufundowała Rada Rodziców.

    Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna - "Wszystko dla nauczyciela, czyli pokaz mody nauczycielskiej", przygotowana przez uczniów klas czwartych pod kierunkiem pań: Beaty Jaśkiewicz, Marioli Szwankowskiej i Moniki Dziekan. Szkolna scena zamieniła się w wybieg, na którym modelki i modele prezentowali stroje, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej nie może się obejść. Kreacje można było nabyć po cenach promocyjnych, bo tylko za kilkanaście bądź kilkadziesiąt uśmiechów pedagogicznych. I tak na wybiegu pojawiły się nietuzinkowe i niezwykle pomysłowe stroje dla nauczyciela matematyki, przyrody, historii, nauczania zintegrowanego i zerówki, wychowania fizycznego, muzyki, plastyki, informatyki, języka angielskiego, języka polskiego oraz kreacja dla pana woźnego i ubiór zaprojektowany dla osoby dzierżącej władzę w szkole, czyli dyrektora. Naszej pani dyrektor szczególnie spodobał się jeden element owego stroju - obuwie ochronne zapobiegające nastąpieniu na odciski dyrektora, wzmacniające też siłę oddziaływania w poszczególnych przypadkach. Pani dyrektor postanowiła je kupić za sto uśmiechów i już po chwili miała je na swoich nogach.

[matematyka] [przyroda] [historia] [edukacja wczesnoszkolna]
[wychowanie fizyczne] [muzyka] [plastyka] [informatyka]
[pracownik obsługi] [angielski] [Dyrektor Szkoły] [polski]

    Akademię zakończyło wystąpienie przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, który wraz z pięknymi życzeniami i wyrazami uczniowskiej wdzięczności złożył na ręce pani dyrektor wiązankę kwiatów. Wszyscy zebrani otrzymali słodkie upominki, a nauczyciele dodatkowo zostali obdarowani przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez Samorząd Uczniowski zakładkami do książek, na których znalazły się humorystyczne cytaty z zeszytów szkolnych.
    Ten miły akcent wywołał uśmiech na twarzach wszystkich pedagogów i oby zagościł tam na długo!



Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"