Światowy Dzień Zdrowia


W dniu 7 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Tegorocznym hasłem było „Zdrowie dla wszystkich”. Celem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest stworzenie najwyższego poziomu zdrowia dla wszystkich ludzi. W naszej szkole już od piątku rozpoczęły się obchody Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie na zajęciach techniki, a następnie na lekcjach wychowawczych przyrządzali zdrowe przekąski, kanapki i sałatki.

Dziewczęta z klas szóstych i siódmych przygotowały prozdrowotną wystawę wraz z imponującym żywym talerzem zdrowia. Ponadto na przerwach uczennice rozdawały rodzicom broszurki dotyczące zdrowego żywienia i aktywności ruchowej. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili w klasach IV-VII test wiedzy o aktywności ruchowej (wyniki wkrótce).

Na zakończenie obchodów, 60 zawodników z naszej szkoły wystartowało w Powiatowych Biegach Przełajowych, zdobywając I miejsce w ogólnej klasyfikacji i wiele medali indywidualnych.

Mamy nadzieję, że szkolne hasło „Zakręć się na zdrowie” zdobędzie coraz liczniejszą grupę entuzjastów zdrowia i przyczyni się do ukształtowania prozdrowotnych zachowań wśród dzieci.

Sylwia Krupa
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"