Nauka programowania i robotyki w PSP 5


Uczniowie z PSP nr 5 w Pionkach w dniach 8 i 9 września brali udział w zajęciach projektowych „IT for SHE” w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki”. Celem jest wykształcenie w dzieciach chęci do nauki, rozwijanie podstawowych zagadnień informatycznych, nauczenie podstaw programowania oraz robotyki oraz doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Programem zostało objętych 25 szkół z małych miejscowości w Polsce.
Zajęcia prowadziły 2 wolontariuszki – studentki informatyki na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie: Maria Mamica oraz Ela Krzeczek. W sobotnich zajęciach gościliśmy również informatyków z firmy Goldman Sachs - Marcina oraz Audriusa, którzy pomagali w programowaniu robotów Dash i Dot. Przy użyciu aplikacji na tableta, młodzież programowała Dasha, aby ten zaśpiewał, zatańczył i podróżował po całej szkole.
Niedzielne przedpołudnie to design, muzyka, inżynieria, nauka. Wszystko to zbudowane i zaprogramowane samodzielnie za pomocą zestawu BeCREO. Uczniowie mogli spędzić setki godzin na twórczej zabawie, eksploracji i nauce, poznając podstawy programowania i elektroniki z płytkami Arduino. Kontynuacja projektu już w następny weekend!!!
Programowanie to już dziś ceniona umiejętność, która w przyszłości będzie niezbędna niemal w każdym zawodzie. Programując, młodzież uczy się logicznego myślenia, kreatywności i rozwiązywania problemów.

[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2018/2019"