O bezpieczeństwie inaczej...


Właśnie zakończył się realizowany w PSP nr 5 w Pionkach projekt szkolny „Świetlica – bezpieczna przystań” w ramach rządowego programu „BEZPIECZNA+”.

Wspaniałym jego podsumowaniem było spotkanie społeczności szkolnej z przedstawicielami policji z Pionek, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych przed zbliżającymi się feriami: zagrożeniach dotyczących jazdy na łyżwach, sankach, nartach, zachowaniu ostrożności na zamarzniętych rzekach, stawach i zalewach, ale także o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, właściwym przechodzeniu przez jezdnię.

Mówiąc o bezpieczeństwie dzieci, nie można zapominać o zagrożeniach związanych z korzystaniem z komputera. Dlatego uczestnicy projektu i mali aktorzy ze Szkolnego Kółka Teatralnego przygotowali na ten temat sztukę teatralną zatytułowaną „Nowa gra komputerowa”. Artyści wystąpili przed szkolną publicznością oraz zaprezentowali swoje przedstawienie późnym popołudniem dla rodziców.

To sztuka o wielbicielu gier komputerowych, który jest nimi tak owładnięty, że nie panuje nawet nad swoją egzystencją: nie je, nie myje się, nie śpi, boi się, że rodzice każą mu wyłączyć komputer. Tymczasem postacie z jego gry komputerowej wciągają go w swoje pozytywne działania, chcąc uchronić chłopca przed uzależnieniem. I… udaje im się to osiągnąć!

Tekst wierszem dla dwudziestu aktorów napisała pani Izabela Warchoł (scenarzysta i reżyser), muzykę dobrała pani Anna Kuczmera, a scenografią zajęły się panie: Dorota Kaca i Agnieszka Lis. Wielkie podziękowania należą się rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci i ich strojów.

Izabela Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wykaz projektów"