Pierwsze uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów
na Sztandar Szkoły

Idą pierwszaki, dawne maluchy ...

    Jeszcze nie przebrzmiały echa uroczystości nadania szkole imienia, a już w "piątce" kolejna ważna uroczystość - ślubowanie klas pierwszych.
    Każdego roku po kilkutygodniowej adaptacji w szkole, pierwszaki zostają przyjęcie w poczet uczniów. W tym roku była to szczególna uroczystość, gdyż po raz pierwszy odbywała się w szkole, której nadano imię wielkiego Polaka - Jana Pawła II.
    W tym uroczystym momencie, siedmiolatkom towarzyszyli nie tylko koledzy ze starszych klas, ale także rodzice. Błysk fleszy aparatów fotograficznych i szum zgromadzonych powodowały, że maluchy czuły stremowanie. Ubrani w odświętne stroje i ozdobne kapelusiki z przejęciem i powagą, słowa przysięgi na sztandar szkoły wypowiadali uczniowie klas:
Ia - wych. Marzena Janduła
Ib - wych. Elżbieta Śmiechowska
Ic - wych. Bożena Janczyk
Id - wych. Dorota Kaca

    Następnie wielkim ołówkiem zostali pasowani na uczniów przez dyr. szkoły p. Wojciecha Banasia, v-ce dyr. p. Barbarę Glimasińską i v-ce dyr. p. Ewę Zamorską.
Dyrekcja szkoły z radością przyjęła pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły, życząc im wielu sukcesów oraz uśmiechu na twarzy, zarówno w drodze do, jak i ze szkoły. A o to, nie będzie trudno, gdyż nasza szkoła jest wesoła - o czym nie omieszkali zapewnić pierwszaków starsi koledzy z klas II i III, którzy przygotowali część artystyczną pod kierunkiem p. Ewy Klich i Małgorzaty Chmielnickiej.
    Miłym akcentem było wręczenie upominków wykonanych przez starszych kolegów, które zakończyło część artystyczną. A potem... nasi mali bohaterowie zostali zaproszenie przez swe dumne mamy na słodki poczęstunek, podczas, którego mogli podzelić się wrażeniami. A było o czym opowiadać. Kilka zdjęć z uroczystości znajdziesz poniżej.
Kącik Patrona | Papież w szkole