Gra dydaktyczna


„Jan Paweł II – święty Pielgrzym”

16 maja 2018 roku w naszej szkole została przeprowadzana gra dydaktyczna mająca na celu uczczenie pamięci o wielkim Polaku – Janie Pawle II. Zadania, które w czasie gry wykonywali jej uczestnicy, dotyczyły jego biografii i pielgrzymek do Polski. Termin nie był przypadkowy, bowiem 18 maja obchodzić będziemy rocznicę urodzin naszego patrona. Z tej okazji, a także by zaakcentować rok jubileuszowy (XV-lecie nadania szkole imienia), w budynku B (przy ul. Leśnej) spotkali się reprezentanci pionkowskich szkół i w atmosferze zabawy, ale i zdrowej rywalizacji sprawdzili swoją wiedzę na temat papieża Polaka.

Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Bolek (klasa 2c), Wiktoria Kołodziej (klasa 2b) i Bartosz Jaraszek (klasa 2b). Uczniowie z wypiekami na twarzy brnęli przez quizy, escape room, zagadki i pytania, by na koniec zaufać losowi, kręcąc kołem fortuny (a zdarzał się bankrut!).

Zabawa była przednia i chociaż (jak to w grze) ktoś był pierwszy, ktoś ostatni, to każdy uczestnik otrzymał gratulacje od Pani Dyrektor Marzeny Murawskiej oraz pamiątkową nagrodę.

 
 
Wiktoria Kołodziej (klasa IIb)
Kącik Patrona | Papież w szkole